Bitcoin Yükseldi Altın Böceği Sahneye Çıktı: Şimdi Hazır Olun!

Altın böceği olarak tanıdığımız Peter Schiff, son Bitcoin rallisinin ardından yine sahneye çıktı. Schiff’in BTC fiyatına ilişkin açıklamaları yatırımcılar arasında endişe yaratıyor. Çünkü Schiff, Bitcoin’in geleceğinde kan görmeye devam ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin daha fazla yükseliyor!

Peter Schiff, Bitcoin fiyatının yakın gelecekte dump yapacağını söylüyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, sık sık yatırımcıların canını sıkıyor. Schiff, kısa bir süre önce Bitcoin’in son fiyat artışını değerlendirdi. Altın böceğine göre bu, ETF yatırımcılarını cezbetmek için bir manevra. Bu yüzden, rallinin kısa ömürlü olacağını ileri sürüyor. Dolayısıyla, yakın gelecekte BTC fiyatında da bir düşüş olacağını öngörüyor. Schiff’in BTC’nin son fiyat rallisiyle birlikte gelen bu yorumu, yatırımcılar arasında endişeleri artırdı.

Kripto eleştirmeninin açıklamasına göre Bitcoin, muhtemelen altının son zamanlarda yeni rekor seviyelere yükselmesini takiben bir gecede bir pump yapmış görünüyor. Peter Schiff’e göre, Bitcoin’in fiyatındaki bu hızlı yükseliş sadece ETF yatırımcılarını piyasayı şişirilmiş fiyatlardan satın almaya ikna etmek için düzenlendi. Ancak Schiff, BTC fiyatında kısa süre içinde bir düşüş olacağı konusunda yatırımcıları uyarıyor. Bu bağlamda, “Dump’a hazır olun” diyor.

Peter Schiff ‘Düşecek” dedikçe, Bitcoin fiyatı yükseliyor!

Bu açıklama yatırımcılar arasında az da olsa bir alarm hissi uyandırdı. Bu nedenle, Schiff’in Bitcoin’e yönelik eleştirel bakış açısı bir süredir kripto piyasasını gölgeliyor. Hatta eleştirmen, Bitcoin’in gençler arasında altına kıyasla daha popüler bir yatırım seçeneği olarak öne çıktığını, zira ilkinin “kısa yaşam süreleri” boyunca daha fazla büyüme kaydedebileceğini belirterek küresel kripto aleminde bir telaşın yankılandığını belirtiyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat seyri Schiff’in tahminlerinin üzerine şüphe tohumları ekiyor. Ayrıca, on-chain veriler, eleştirmenin sözlerinin piyasadaki yükselişle tezat oluşturduğunu gösteriyor. Yazı sırasında, Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %3,33’lük bir artış kaydetti. BTC, halihazırda 71.906 dolardan işlem görüyordu. BTC’nin piyasa değeri 1,4 trilyon dolara yükseldi. Ayrıca, 24 saatlik işlem hacmi %70 artış gördü.

10 doların altında BTC alma şansını kaçırdı!”

Bu arada, Coinglass’ın verileri BTC’nin türev hacminde % 100,03’lük şaşırtıcı bir artış olduğunu gösteriyor. Ayrıca, açık faiz % 6,16 arttı. Bu durum, Bitcoin için güçlü bir piyasa yükseliş trendinin altını çiziyor. Bu arada, Schiff’in tahminlerini aksine yükselişi işaret ediyor. Buna ek olarak, BTC yarılanmasına (halving) sayılı günler kaldı. Bu yüzden, kripto piyasası önümüzdeki BTC fiyatında bir yükseliş bekliyor. Bununla uyumlu olarak, Peter Schiff’in sözleri, küresel kripto topluluğundan bir tepki almış gibi görünüyor. Ünlü bir kripto analisti olan Tyler Strejilevich, Schiff’in sözlerine alaycı bir tonla yanıt verdi. Analist, “Zavallı Peter, 10 doların altında Bitcoin alma şansını kaçırdı. Bu, her gün yaşadığı Dünya’daki gerçek bir cehennemden beri her gün ona musallat oldu.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir